Przeglądarka z której korzystasz nie jest wspierana przez System. Więcej informacji

Widzisz ten komunikat, ponieważ Platforma zakupowa może wyświetlać się nieprawidłowo pod Twoją wersją przeglądarki internetowej

Zachęcamy do zainstalowania najnowszej wersji rekomendowanej przez nas przeglądarki. Kliknij przycisk "Rozumiem" poniżej, aby zignorować komunikat i kontynuować.

Rozumiem

UWAGA: Niniejszy komunikat wynika z tego, że ustawienia widoku zgodności Państwa przeglądarki nie są zgodne z wymogami systemu lub korzystają Państwo z niewspieranej przeglądarki IE7, IE8 lub IE9. W celu zmiany widoku zgodności należy przejść w Ustawienia -> Ustawienia widoku zgodności i usunąć wpis zawierający domenę platformy.

Sprzedaż i dostawa kablowych rozdzielnic szafowych i szafek pomiarowych nn w łącznej szacunkowej ilości 19.605 szt.

  • Numer Projektu P/1/AZL/00080/13

Pytania do Specyfikacji

pytania do specyfikacji

  Pytanie Odpowiedź Akcje
1). W SIWZ zgodnie z pkt. 9.2. należy dostarczyć „kopie certyfikatów zgodności, poświadczonych za zgodność z oryginałem, badania (próby) typu z niżej wymienionymi normami” Czy należy dostarczyć również raporty z badań i certyfikaty, czy tylko certyfikaty? Czy są wymagane dokumenty z jednostek akredytowanych w wymaganym zakresie? Tylko certyfikaty. Zgodnie z pkt. 11 SIWZ dz. X
2). W SIWZ zgodnie z pkt. 9.3. wymagane są „protokoły badań specjalnych, przeprowadzonych przez laboratoria, zgodnie z niżej wymienionymi normami” Czy są wymagane dokumenty z laboratoriów akredytowanych? Zgodnie z pkt 9.3 SIWZ dz. X
3). W załączniku SIWZ Wymagania techniczne - zgodnie z pkt. 6.5. wymagane są „każdy układ pomiarowy powinien być umieszczony w oddzielnej komorze szafki pomiarowej posiadającej osobne drzwiczki zamykane na klucz” Czy są wymagacie Państwo dodatkowo wkładkę z kluczem? Czy miejsce na wkładkę z kluczem? Zamawiający wymaga miejsca na wkładkę z kluczem.
4). W załączniku SIWZ Wymagania techniczne - zgodnie z pkt. 6.2. Wyposażenie szafki pomiarowej. Czy należy zainstalować zabezpieczenia przelicznikowe czy tylko przygotować miejsce do ich późniejszego zamontowania przez zamawiającego? Zamawiający wymaga przygotowanie miejsca do późniejszego zamontowania zabezpieczenia przedlicznikowego.
5). Czy zamawiający dopuszcza na etapie dostaw, zmianę producenta aparatów, rozłączników lub przewodów na innego producenta spełniającego wymagania techniczne zawarte w SIWZ? Zamawiający nie dopuszcza zmiany producentów na etapie dostaw.
6). Czy zamawiający dopuszcza umieszczenie w ofercie dokumentów alternatywnych dostawców aparatów, rozłączników, przewodów? Zamawiający wymaga dostarczenia dokumentów zgodnie z dz. X SIWZ dla wszystkich podzespołów wymienionych w załączniku nr 2.1 i 2.2 do umowy.
7). W pkt. 4 ust. 4.2. wskazali Państwo, iż wymagają przedłożenia aktualnego odpisu z właściwego rejestru w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 Pzp. Prosimy o wyjaśnienie czy uznane za prawidłowo złożony dokument będzie przedstawienie wydruku komputerowego z strony Ministerstwa Sprawiedliwości spod adresu: https://ems.ms.gov.pl/. Zgodnie z Ustawą ( art.4 ust 4aa o Krajowym Rejestrze Sądowym) wydruk komputerowy pobrany z tego portalu ma wartość dokumentu urzędowego i zastępuje dokument pobrany w sposób tradycyjny w formie papierowej. Jeśli odpowiedź jest pozytywna to czy wymagają Państwo jeszcze dodatkowego potwierdzenia go przez osoby reprezentujące za zgodność z oryginałem? Nasze stanowisko jest takie, iż zgodnie z ustawą jest to oryginał sam w sobie i nie jest konieczne jego potwierdzanie. Wydruk KRS-u z strony Ministerstwa Sprawiedliwości jest traktowany jako oryginał dokumentu i nie jest wymagane jego potwierdzenie przez wykonawcę.
8). Zarówno w SIWZ (dział V pkt 5) jak i w projekcie umowy wskazali Państwo, iż Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany i niezrealizowania w całości podanych ilości w poszczególnych częściach. Prosimy o sprecyzowanie w jakiej części zamówienia te mogą być przez Zamawiającego niezrealizowane bez konsekwencji w poszczególnych częściach jak i całości np 20 %. Jest to bardzo istotne ponieważ cena kształtowana jest także w oparciu o szacowaną i podaną przez Zamawiającego ilość zamawianego asortymentu. Tymczasem taki zapis pozwala Zamawiającemu nawet na zrealizowanie zamówienia nawet tylko w 1% bez żadnych konsekwencji wobec Wykonawcy za nie wywiązanie się z umowy. Łączna wartość netto zamówionego towaru w ramach niniejszego postępowania nie może być mniejsza, niż 80% łącznej wartości netto umowy. Zamawiający dokona zmiany treści: - w SIWZ dz. V pkt 5 – „… uzależniona będzie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego”, z tym zastrzeżeniem, że łączna wartość netto kablowych rozdzielnic szafowych i szafek pomiarowych nn nie może być mniejsza niż 80% łącznej wartości netto umowy. - w Umowie §1 punkt 3 - „… uzależniona będzie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, z tym zastrzeżeniem, że łączna wartość netto kablowych rozdzielnic szafowych i szafek pomiarowych nn nie może być mniejsza niż 80% łącznej wartości netto umowy.
9). W dziale V SIWZ pkt 9 zapisano, iż Wykonawca zobowiązany jest rozpatrzyć reklamacje w 24 godziny od momentu jej zgłoszenia. Zwracamy się o wydłużenie tego terminu do min. 2 dni. Wykonawca musi zweryfikować rzetelności zgłoszonej reklamacji, jej zasadność, niejednokrotnie konieczna jest wizja lokalna w terenie/ miejscu umieszczenia i funkcjonowania produktu. Nie jest fizycznie możliwe rzetelne sprawdzenie i rozpatrzenie reklamacji w 24 godziny nawet przy dochowaniu należytej staranności. Zamawiający nie wyraża zgody na wydłużenie terminu rozpatrzenia reklamacji.
10). W dziale XV ust 6 wskazano kolejność dokumentów składających się na ofertę. W pkt. 6.6 wskazano dokument z działu X pkt 14.3. Nie ma takiego dokumentu określonego w tym podpunkcie. Prawdopodobnie jest to omyłka pisarska prosimy o skorygowanie lub ewentualnie podanie o jaki dokument chodzi. Zamawiający dokona zmiany treści w treści w SIWZ dz. XV pkt. 6.6 jest: „dokument, o który mowa w dz. X pkt. 14.3” na: „dokument, o którym mowa w dz. X pkt. 15.3”.
11). Czy Wykonawca musi udzielić zgody na dokonanie fakturowania w wersji elektronicznej? Z projektu umowy (§4 ust. 11) wynika takie zobowiązanie jednakże nie każda firma wprowadziła już ten sposób prowadzenia dokumentacji księgowej. Czy kwestie te mogą zostać ustalone indywidualnie przy zawieraniu umowy? Jeżeli Wykonawca nie złoży oświadczenia, zgodnie z treścią Załącznika nr 5 do Umowy, to będzie zobowiązany wysyłać faktury na adres: ENERGA CUW Sp. z o.o. Biuro w Kaliszu, ul. Częstochowska 4, 68-800 Kalisz. Zamawiający zmieni - uzupełni treść § 4 ust. 9 Umowy.
12). W § 5 ust 1 pkt 1 i 3 projektu umowy zapisano karę umowną w wysokości 3 % za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia. Zwracamy się o zmniejszenie wysokości % kary na 1%. Zamawiający nie wyraża zgody
13). Zwracamy się o dopisanie także sankcji na Zamawiającego tj. kary umownej w wysokości wskazanej w § 5 ust 2 projektu umowy za rozwiązanie/odstąpienie od umowy przez którąkolwiek ze stron z winy Zamawiającego. Mimo, iż jest to postępowanie przetargowe o zamówienie publiczne to powinno być zachowane chociaż minimalne dążenie do równości stron stosunku cywilnoprawnego. Nałożenie sankcji jedynie na Wykonawcę bez dania możliwości uzyskania rekompensaty od Zamawiającego za zawinione przez Zamawiającego rozwiązanie umowy jest krzywdzące dla Wykonawcy i stawia go w oczywiście niekorzystnej pozycji w stosunku do Zamawiającego. Zamawiający nie wyraża zgody
14). Zwracamy się o zwiększenie w § 6 ust. 2 pkt 2 liczby wadliwych towarów pozwalającej na rozwiązanie umowy ze skutkiem natychmiastowym. Jest to zbyt mała liczba, nieproporcjonalna w stosunku do całości przewidywanego dostarczanego asortymentu. Nie wskazano również czy liczba ta dotyczy jednej dostawy czy odnosi się do całości dostarczanego asortymentu w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający nie wyraża zgody
15). W § 10 ust. 1 projektu umowy zwracamy się o dopisanie takiego samego zastrzeżenia w stosunku do Zamawiającego na rzecz Wykonawcy. Zamawiający nie zgadza się na zmianę projektu umowy.
16). Zgodnie z punktem 9.2 Siwz należy przedstawić kopie certyfikatów zgodności, badania(próby) typu z wymienionymi normami. Czy Zamawiający wymaga przedstawienia certyfikatu zgodności lub sprawozdania z wykonania badania typu? Czy należy przedstawić i sprawozdanie i certyfikat? Odpowiedź jak dla pytania nr 1
17). W punkcie 9.3.3 wymagają Państwo przedstawienia protokołu z badań specjalnych, przeprowadzonych przez laboratoria zgodnie z normą PN-E 05163:2002P dla kablowych rozdzielnic szafowych oraz szafek pomiarowych z rys. 02,04,05. W przetargu nie występują jako oddzielne pozycje kablowe rozdzielnice szafowe, czy w takim razie należy dostarczyć protokoły tylko dla szafek pomiarowych? Zamawiający wymaga spełnienia tego zapisu dla szafek pomiarowych z rys. 02,04,05 oraz kablowej rozdzielnicy szafowej naziemnej zintegrowanej z rys. 07.
18). Czy dokumenty wymagane w pkt. 9.6 Siwz tj deklaracje zgodności producenta lub upoważnionego przedstawiciela albo importera dotyczą tylko i wyłącznie gotowych rozdzielnic? Czy należy przedstawić dokumenty dla każdego aparatu wchodzącego w skład rozdzielnicy? Dotyczy to wszystkich urządzeń i aparatów dla których Oferent nie został zobowiązany w pkt. 9.2 do złożenia certyfikatu zgodności z normą zharmonizowaną. Akceptowane przez Zamawiającego będzie złożenie deklaracji zgodności z normami wraz z deklaracją potwierdzającą spełnienie wymagań Dyrektyw Europejskich Nowego Podejścia.
19). W pkt 4.5 Wymagań technicznych prawdopodobnie nastąpił błąd w zapisie: "Fundament kablowej rozdzielnicy szafowej zintegrowanej w części pomiarowej musi być wyposażony w przegrodę uniemożliwiającą migrację wilgoci z przedziału fundamentowego do przedziału kablowego." Czy zamawiający miał na myśli ,że fundament rozdzielnicy kablowej zintegrowanej w części pomiarowej musi być wyposażony w przegrodę uniemożliwiającą migrację wilgoci z przedziału fundamentowego do przedziału pomiarowego? Tak
20). Zamawiający w pkt 4.5 Wymagań technicznych wymaga zastosowania przegrody na fundamencie zapobiegającej migracji wilgoci. Czy przegrodę należy wykonać z tworzywa w klasie palności nie gorszej niż obudowa? Zastosowanie przegrody z tworzywa uniepalnionego w praktyce oznacza samogaśnięcie po zaniku źródła ognia oraz nie odrywanie się i nie opadanie płonących kropli tworzywa mogących rozprzestrzenić pożar w przypadku wystąpienia ognia. Czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie przegrody wykonanej z materiału o kategorii palności gorszej niż V1 np. PVC,PP,PC? Przegrodę należy wykonać z takiego samego tworzywa jak obudowę.
21). W punkcie 5.11 Wymagań technicznych oraz pkt 9.5.1 SIWZ Zamawiający wymaga aby listwa LZV przelotowa była wykonana zgodnie z numerami norm PN-EN 60947-1:2010+A1:2011 oraz PN-EN 60947-7-1:2012. a) Czy należy przedstawić jedynie deklarację zgodności? Czy certyfikat potwierdzający przeprowadzenie badań na pełny zakres w/w norm dotyczących listwy? b) Czy listwa , która była badana tylko na kilka punktów norm w/w będzie akceptowana przez Zamawiającego? - w Siwz podane są pełne zakresy norm. c) Czy Zamawiający może podać parametry jakie listwa powinna spełniać? Ponieważ listwa LZV ma znaczący wpływ na poprawność działania wykonanej rozdzielnicy oraz niezawodność sieci. Jest miejscem w którym następuję łączenie dwóch odcinków linii zasilającej oraz wykonywane jest odgałęzienie od linii kablowej. W przypadku gdy rozdzielnica realizuje funkcję złącza przelotowego listwa LZV jest tym aparatem , który ma za zadanie połączyć dwa odcinki sieci i możliwie z zachowaniem wysokiej niezawodności i niskich strat przekazać energię do dalszej części sieci. Proponujemy zwrócić uwagę na grubość szyn stanowiących mostek przelotowy listwy a co za tym idzie na spełnienie parametru prądu znamionowego ciągłego na poziomie 400 A. Parametr który jest również, ważny to kategoria palności materiału z jakiego został wytworzony korpus izolacyjny listwy LZV. Listwa ta tak jak aparaty zastosowane w rozdzielnicach jest narażona na działanie zwarć oraz przeciążeń w trójfazowych obwodach prądu przemiennego oraz skutki działania łuku elektrycznego a co za tym idzie istnieje możliwość występowania ognia i wysokiej temperatury. W związku z tym wydaje się logiczne iż kategoria palności jaką powinien spełniać korpus listwy LZV nie powinna być gorsza od kategorii palności innych aparatów(V2), takich jak rozłączniki bezpiecznikowe listwowe czy podstawy bezpiecznikowe listwowe. Zamawiający wymaga deklaracji zgodności z wymienionymi normami.
22). Czy w części pomiarowej należy jedynie przygotować miejsce pod montaż zabezpieczenia przedlicznikowego (ogranicznika mocy), bez montowania docelowego zabezpieczenia/ogranicznika? Odpowiedz jak dla pytania nr 4.
23). Jako listwę zaciskową zalicznikową LZ wg pkt 6.6 Wymagań technicznych należy stosować 5 zacisków śrubowych jednobiegunowych w niedzielonej osłonie izolacyjnej zapewniającej osłonę z każdej strony zacisku, montowanych na szynie TS-35 lub 3 biegunowy rozłącznik izolacyjny i 2 zaciski śrubowe jednobiegunowe montowane na szynie TS-35. Czy w tym przypadku również należy przygotować jedynie miejsce pod rozłącznik(plombowana obudowa). Czy należy go zamontować? Zamawiający podaje dwa alternatywne rozwiązania, do wyboru przez Wykonawcę i zamontowania.
24). Wg pkt 5.12 Wymagań technicznych Szyny fazowe oraz PEN maja być wykonane z bielonej miedzi. Prosimy o wyjaśnienie co Zamawiający rozumie pod pojęciem "bielonej miedzi". Czy zamawiający miał na myśli niklowanie szyn prądowych? Zamawiający rozumie miedź bieloną jako miedź cynowaną.
25). W punkcie 5.10 Zamawiający wymaga aby podstawy bezpiecznikowe listwowe dla bezpieczników topikowych wielkości NH-1 oraz NH-2 spełniały parametr nie gorsze niż - trwałość mechaniczna - 800 cykli, proszę o wyjaśnienie czy nastąpiła pomyłka gdyż norma według , której badane są w/w aparaty wymaga spełnienia trwałości mechanicznej na poziomie 100 cykli. Zmiana w Załączniku nr 1 do SIWZ/wzoru umowy – Wymagania Techniczne pkt 5.10 Było: „- trwałość mechaniczna – 800 cykli,” Będzie: „- trwałość mechaniczna - 100 cykli,”
26). Z uwagi na bardzo krótki czas przewidziany na przygotowanie dokumentów oraz zbliżającą się przerwę świąteczną w okresie 01-03.05.2014 i występujące w tym czasie urlopy, prosimy o przedłużenie terminu składania ofert z dnia 07.05.2014 godz. 11:00, o około 10-14 dni. Zamawiający nie wyraża zgody.
27). W SIWZ zgodnie z pkt. 9.3.3. należy dostarczyć raport z badań specjalnych na kablowe rozdzielnice szafowe oraz szafki pomiarowe przedstawione w Zał. 1 rys.: 02, 04, 05. W odpowiedziach na pytania – odpowiedź nr 17, z dnia 16.04.2014 wynika że wymagają Państwo dodatkowego badania na obudowie z rys. nr 07 Zał. 01. Żadne z laboratoriów nie jest w stanie wykonać dodatkowego badania w tak krótkim czasie tj. do 07.05.2014r. Prosimy o przedłużenie terminu składania ofert z uwagi na dodatkowe badanie. Wymagania Zamawiającego w zakresie przedstawienia protokołu z badań specjalnych przeprowadzonych przez laboratoria zgodnie z normą PN-E 05163:2002P dla kablowych rozdzielnic szafowych, w tym kablowych rozdzielnic szafowych zintegrowanych (rys. 07) oraz szafek pomiarowych (rys. 02, 04, 05) nie zmieniły się w ramach trwającego postępowania. Zamawiający nie wyraża zgody na przedłużenie terminu składania ofert.

Klucz tooltipa:

# PL:

pickcategorysearchnoaction

Wybierz kategorię

  Numer Nazwa

Przeglądarka, z której aktualnie Państwo korzystają, nie jest wspierana. Korzystanie z przeglądarki w czasie aukcji mogłoby spowodować problemy przy składaniu ofert oraz wyświetlaniu zawartości aukcji. Prosimy o skorzystanie z dedykowanych przeglądarek:

Na obecnie uruchominej przeglądarce nie można otworzyć konsoli aukcyjnej