Przeglądarka z której korzystasz nie jest wspierana przez System. Więcej informacji

Widzisz ten komunikat, ponieważ Platforma zakupowa może wyświetlać się nieprawidłowo pod Twoją wersją przeglądarki internetowej

Zachęcamy do zainstalowania najnowszej wersji rekomendowanej przez nas przeglądarki. Kliknij przycisk "Rozumiem" poniżej, aby zignorować komunikat i kontynuować.

Rozumiem

UWAGA: Niniejszy komunikat wynika z tego, że ustawienia widoku zgodności Państwa przeglądarki nie są zgodne z wymogami systemu lub korzystają Państwo z niewspieranej przeglądarki IE7, IE8 lub IE9. W celu zmiany widoku zgodności należy przejść w Ustawienia -> Ustawienia widoku zgodności i usunąć wpis zawierający domenę platformy.

DOSTAWA SŁUPÓW I ELEMENTÓW USTOJOWYCH DO ELEKTROENERGETYCZNYCH LINII NAPOWIETRZNYCH SN I NN

  • Numer Projektu P/1/AZU/00066/11

Pytania do Specyfikacji

pytania do specyfikacji

  Pytanie Odpowiedź Akcje
1). Prosimy o wyjaśnienie informacji zawartej w Specyfikacji technicznej w punkcie 2.2. podpunkt 2.2.2. mówiącego o wykonawstwie zbrojenia słupa jako przewodu uziemiającego ponieważ norma EN PN-EN 12843:2008 Prefabrykaty z betonu – Maszty i słupy, dotycząca prefabrykowanych konstrukcji wsporczych, zaleca aby w konstrukcjach strunobetonowych nie wykorzystywać strun jako uziemień. Zamawiający świadomie podjął decyzję o wykorzystaniu zbrojenia słupa jako przewodu uziemiającego, dla-tego wymaga, aby słupy były wyposażone w górny i dolny zacisk uziemiający. Takie rozwiązanie techniczne jest znane zarówno w kraju, jak i za granicą.
2). W SIWZ w rozdziale X pkt 8 ppkt 8.1.3. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą instrukcji posadowienia słupów i elementów ustojowych w gruncie. Dostawca nie może decydować o sposobie posadowienia słupów i elementów ustojowych w gruncie ponie-waż to jest zależne od technologii prowadzenia prac przez wykonawcę (od posiadanego sprzętu) oraz wa-runków geologicznych (ukształtowania terenu). Przykładowe sposoby posadowienia słupów i elementów ustojowych zawarte są w typizacyjnych albumach budowy linii SN i Nn wydanych przez biura projektowe (np. ENERGOLINIA, ELPROJEKT). Zamawiający wymaga złożenia instrukcji posadowienia słupów w gruncie, ale dotyczyć ma to tylko zakresu stosowanie uchwytów i zawiesi w czasie ustawiania słupów przez środki transportu.
3). Zamawiający w Specyfikacji Technicznej punkt I. Wymagania ogólne podpunkt 1.4. wymaga od Wykonawcy zabezpieczenia wszystkich słupów na długości 2,7 m od stopy słupa powłoką hydroizolacyjną. Ewentualne zabezpieczenie dolnych części żerdzi wirowanych preparatem izolacyjnym powinno być uwzględnione w projekcie linii elektroenergetycznej. Wymaganie to powinno wynikać bezpośrednio z agre-sywności podłoża gruntowego względem betonu. W przeważających częściach posadowień bezpośrednich żerdzi w gruncie zabezpieczenie to jest zbędne ponieważ beton warstwy zewnętrznej słupów wirowanych jest odporny na wnikanie wody o czym świadczą: klasa ekspozycji – Xc4, XF1 wg normy PN-EN 206-1:2003. W niektórych przypadkach malowanie jest wręcz niedopuszczalne, gdyż nie ma wtedy przyczepności między betonem słupa wirowanego a fundamentem. Malowanie części nasadowej wszystkich żerdzi wirowanych na etapie transportu i składowani spowodowałoby dodatkowe skażenie środowiska. Zamawiający wymaga aby wszystkie dostarczane słupy były zabezpieczone powłoką hydroizolacyjną. Za-mawiający nie dopuszcza, jako rozwiązanie standardowe, stosowanie tzw. fundamentów lanych. W przy-padku koniczności zastosowania takich fundamentów w zamówieniu zostanie zamieszczona informacja o odstąpieniu od zabezpieczenia słupa powłoką hydroizolacyjną. Nie są znane zamawiającemu przypadki skażenia środowiska z powodu transportowania i składowania zabezpieczonych powłoką hydroizolacyjną zarówno słupów jak i innych elementów z betonu stosowanych w energetyce.
4). W Formularzu cen – część 1: słupy i elementy ustojowe do elektroenergetycznych linii napowietrznych SN i nn oraz Formularzu cen – część 2: słupy i elementy ustojowe do elektroenergetycznych linii napowietrznych SN i nn Zamawiający uwzględnił żerdzie o sile wierzchołkowej 13,5 kN. Czy Wykonawca może zaoferować Zamawiającemu żerdzie o większej sile wierzchołkowej, czyli 15 kN i o wymiarach (długość – m, maksymalna średnica stopy – mm, maksymalna średnica wierzchołkowa – mm) podanych przez Zamawiającego w Specyfikacji technicznej część II. Wymagania dla części nr 1 oraz części nr 2 – Żerdzie wirowane pkt. 2.5? Zamawiający wymaga aby słupy wirowane posiadały minimalne siły wierzchołkowe oraz maksymalne śred-nice stopy i wierzchołka podane w tabeli w pkt. 2.5 Specyfikacji technicznej. Jeżeli słup o sile wierzchołkowej 15 kN spełnia pozostałe wymagania zamawiającego to może być zaoferowany jako słup o sile wierzchołkowej 13,5 kN.

Klucz tooltipa:

# PL:

pickcategorysearchnoaction

Wybierz kategorię

  Numer Nazwa

Przeglądarka, z której aktualnie Państwo korzystają, nie jest wspierana. Korzystanie z przeglądarki w czasie aukcji mogłoby spowodować problemy przy składaniu ofert oraz wyświetlaniu zawartości aukcji. Prosimy o skorzystanie z dedykowanych przeglądarek:

Na obecnie uruchominej przeglądarce nie można otworzyć konsoli aukcyjnej